Görüyoruz ki ilk defa bu siteye uğruyorsun. Selam ! Bir sorun varsa buradakilere sorabilir, bir cevaba ihtiyacı olanlara üye olmadan hızlı bir şekilde yardım edebilirsin :)

Wifi Üzerinde Sarı Ünlem İşareti Sorun Çözümü

0 beğenilme 0 beğenilmeme
192 gösterim
11 Eylül Servis Sağlayıcılar kategorisinde Şevki sordu
Bilgisayarımda ne zamandan beri adam akıllı internete giremez oldum. Kablosuz bağlantıda sarı ünlem işareti çıkıyor ve bağlantı var internet yok diyor bir türlü bu problemi çözemedim ne yapmam gerek ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
11 Eylül efsungokmen (13,710 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap

Eğer sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız yapmanız gereken ilk işlem öncelikle modeminizi ve kabloları test etmek olacaktır. Modeminizi yeniden kapatıp açtığınızda hala aynı sorunla karşılaşıyorsanız yapmanız gereken işlemler aslına bakılırsa wifi alıcı donanımızın sürümünü güncellemeniz gerekecektir. Bunları çeşitli ek programlarla yapabileceğiniz gibi bilgisayarınızdan arama çubuğuna aygıt yöneticisi yazarak ve ardından aygıtlarınız arasından "Wireles Network Adopter" yazan yeri bulup üzerinde sağ tıklayarak sürücüyü güncelleştir butonuna tıklayabilirsiniz.

Bir başka çözüm yoluda bilgisayarınızda bulunan wifi simgesine tıklayarak sorun gidericiyi başlatabilirsiniz. Sorun giderici sayesinde Windows sizin sorunlarınızı bularak otomatik olarak onarma yoluna gider.

Eğer bu işlemlerden sonrasında hala ve hala sarı ünlem işareti sorunu yaşıyorsanız DNS önbelleğini temizleme işlemi yapmanız gerekecektir. DNS önbelliğini temizle işlemi yapmak için ise mavi olan yere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

28 Kasım Furkan yorumladı
Teşekkür ederim

85 soru

98 cevap

16 yorum

2 üye

...