Görüyoruz ki ilk defa bu siteye uğruyorsun. Selam ! Bir sorun varsa buradakilere sorabilir, bir cevaba ihtiyacı olanlara üye olmadan hızlı bir şekilde yardım edebilirsin :)

Sosyal Medya Üzerinden Nasıl Para Kazanılır

0 beğenilme 0 beğenilmeme
84 gösterim
1 Ocak 2018 Sosyal Medya kategorisinde Cüneyt sordu
Sosyal medyayı bayağı bir aktif kullanan bir kişiyim. İyi sayıda takipçilerim olduğunu söyleyebilirim. Fakat ben bu kitleden gelir elde etmek istiyorum. Her gün o kadar çok paylaşım yapıp, insanlar için uğraşıyorum nasıl bir yol izlemeliyim ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 Ocak 2018 efsungokmen (55,190 puan) cevapladı

Aslına bakarsanız sosyal medya üzerinden para kazanmak için birden farklı yol vardır. Bunlardan birincisi en çok kullanılacak olan bir şey ise satış ortaklığıdır. Bazı ürünleri paylaşarak sizin profilinizden giden bağlantılar sayesinde ve o ürünün satışı gerçekleşir 

Diğer bir kısım eğer fazla bir takipçiniz var ise takipçinize başka bir kişileri, sayfaları yerleri vb şeyleri önererek ve doğal görünümü sayesinde para kazanabilirsiniz.

Aslına bakarsanız tamamen sosyal medya üzerinden para kazanmak size bağlıdır. İstediğiniz şekilde istediğiniz tweet gönderisi, instagram hikayesi, instagram gönderi paylaşımı, facebook gönderi paylaşımı gibi bir çok şeylerden para kazanabilirsiniz. Para kazanmanız bir bakıma sizi bulacak olan kişinin istediği reklam ile alakalıda olabilmektedir. Bu konuda ise para belirleyici unsur sizin takipçileriniz ve etkileşim oranı ile istediğiniz para ile ilgilidir.

352 soru

370 cevap

4,899 yorum

3,170 üye

...