Görüyoruz ki ilk defa bu siteye uğruyorsun. Selam ! Bir sorun varsa buradakilere sorabilir, bir cevaba ihtiyacı olanlara üye olmadan hızlı bir şekilde yardım edebilirsin :)

Tarayıcı Virüsü Nasıl Temizlenir ?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
219 gösterim
23 Haziran 2018 Sosyal Medya kategorisinde Nİyazi sordu
Tarayıcıdan ne zaman bir şeyler baksam sürekli olarak her hangi alakalı alakasız sitelerde sürekli olarak reklamlar çıkmaktadır. Sanırsam tarayıcım virüs kaptı, bu virüsü nasıl temizlerim ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
25 Haziran 2018 efsungokmen (55,190 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap

Tarayıcı virüsleri genellikle sizlerin bilgisayarınıza indirdiğiniz programın yanında gelen siz farkında olmadan kurulan programlardır. Tarayıcı virüsleri dediğimiz şeyler genel olarak bunlardır. Öncelikle yapmanız gereken işlemler sağlam bir antivirüs programı indirerek bilgisayarınızı taratma işlemini yapmanız gerekir.

Antivirüs Programları

Yukarıda ki yer alan linkten bir araştırma yapabilir yada :

En iyi ücretsiz antivirüs programları

listemize bakarak göz atabilirsiniz. Bunun haricinde ise öncelikle ve öncelikle yapmanız gereken işlemler bilgisayarınızda kurulu olan programlar listesine bir göz gezdirmeniz gerekmektedir. Bu sayede bilgisayarınızın kurulu olan programları göz gezdirerek kurulu olmayan, ismini bilmediğiniz bir program var ise bunları sırası ile kaldırma işlemini gerçekleştirerek virüsün ortadan kalkıp kalkmadığına bakabilirsiniz.

Eğer böyle bir durumda bile bu virüsten kurtulamıyorsanız tarayıcınıza kurduğunuz eklentilere göz atmakta fayda olacaktır. Yukarıda yer alan adımları gerçekleştirdikten sonrasında ise bu virüsten kurtulacaksınız.

352 soru

370 cevap

2,131 yorum

2,201 üye

...