Görüyoruz ki ilk defa bu siteye uğruyorsun. Selam ! Bir sorun varsa buradakilere sorabilir, bir cevaba ihtiyacı olanlara üye olmadan hızlı bir şekilde yardım edebilirsin :)

Universite ve bilgisayar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
115 gösterim
25 Temmuz 2018 Donanım kategorisinde Burak sordu
Bu yil universiteye geçeceğim yazilim okuyacam. Bana hangi bilgisayari onerirsiniz? 5bin civari butcem var. Bir de karadeniz teknik mi yoksa celal bayar mı daha iyi eğitim veriyor yazilimda? Saygilar.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
25 Temmuz 2018 efsungokmen (55,190 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap
İnşallah isteğiniz doğrultusunda istediğiniz bölümü kazanabilirsiniz. Benim tarafımca 5 bin lira gibi bir bütçeniz varsa bilgisayar toplamak en mantıklısı olacaktır fakat öğrencilik hayatın boyunca bilgisayarını taşıma işlemine gerek duyacağından dolayı böyle bir bütçeye göre alınabilecek en iyi bilgisayar Monster 'markasına ait olacaktır. Modellerine internet sitesi girip bütçenize göre göz atabilirsiniz. Artan dolar kuruna göre pek bir fiyat artışı olmamaktadır.

5 bin lira gibi bir bütçeye göre MacBook alınabilir fakat öğrencilik hayatında bir çok Windows programına ihtiyaç duyacaksınız, bir çok ücretsiz indirmek isteyeceğiniz programlar olacaktır. Celal Bayar 'da olan bir kaç arkadaşım var fakat eğitiminden memnun değiller. Teknik üniversiteler eğitim alanında iyi konumdadırlar. Şimdiden hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.

352 soru

370 cevap

4,899 yorum

3,170 üye

...