Görüyoruz ki ilk defa bu siteye uğruyorsun. Selam ! Bir sorun varsa buradakilere sorabilir, bir cevaba ihtiyacı olanlara üye olmadan hızlı bir şekilde yardım edebilirsin :)

Android Studio Non-ASCII Characters Hatası

0 beğenilme 0 beğenilmeme
105 gösterim
4 Eylül 2018 Yazılım kategorisinde Levent sordu

Android programlamaya başlamak istiyorum YouTube 'dan video izlemeye başladım vs. Fakat kurulum yapacağım tam Java SDK indirdim onunda ayarlarını halletim birde ne olsun her şeyi tam kurdum derken Android Studio 'nun son kurulum aşamasında "your sdk location contains non-ascii characters hatası" alıyorum. Bunun önüne nasıl geçerim bu ne hatası yarım saattir sinir olup durdum !!

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 Eylül 2018 efsungokmen (54,890 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap
Bu hatayı zamanında bende almıştım. Aslında çözümü o kadar basitmiş ki halledince o kadar kendime güldüm. Anlayacağımız şeklinde hata kodu bize SDK 'yı kuracağımız lokasyonda ascii karakteri içermeyen bir karakterin olduğunu söylüyor.

Eğer bilgisayarınızda ki hesabınız "Gökmen Efsun" gibi Türkçe karakterler içeriyorsa bunun için size direkt olarak SDK 'yı C:\ 'nin ana dizinin bir klasör açıp içine kurmanızı öneririm. Eğer bundan sonrasında ki hayatınızı programcı olarak sürdüreceksiniz. Böyle karakterlere dikkat etmek gerekiyor.

324 soru

345 cevap

50 yorum

573 üye

...