Görüyoruz ki ilk defa bu siteye uğruyorsun. Selam ! Bir sorun varsa buradakilere sorabilir, bir cevaba ihtiyacı olanlara üye olmadan hızlı bir şekilde yardım edebilirsin :)

Petya Virüsü Nedir ? Nasıl Kurtulunur ?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
168 gösterim
5 Eylül 2018 Yazılım kategorisinde Kemal sordu
Selam. Yeni öğrendim yeni çıkan çok tehlikeli bir virüsmüş. Bu virüsün bulaşmaması için ne gibi önlemler alınabilir ve bu virüsten nasıl kurtulunabilir ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
8 Eylül 2018 efsungokmen (55,190 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap

Petya virüsü günümüzde popüler fidye yazılımlarına örnek olan diğer bir fidye virüsüdür. Genellikle mail ile gönderilen dosyalardan bulaşan virüslerden bir tanesidir.

Petya virüsünden kurtulmak için ise yapacağımız ne yazık ki şuanda bir şey yok. Bilgisayarınızda ki dosyaları kitleyerek sizlerden bir ücret talep etmektedir. Çok yeni bir virüs olduğu için ise şuanda her hangi bir çözüm yolu yoktur. Tek yapmanız gereken eğer önemli dosyalarınız var ise ödemek yoksa bilgisayarınıza format atabilirsiniz. Eğer bu tarz fidye yazılımlarından korunmak istiyor iseniz :

Ücretsiz Windows Antivirüs Programları

adlı başlığın üzerine tıklayarak fidye ve diğer zararlı yazılımlardan kurtulmak için bu programları indirebilirsiniz.

7 Mart Copxwl yorumladı
where to buy atorvastatin without a prescription <a href="https://lipiws.top/">atorvastatin 80mg usa</a> order atorvastatin for sale

352 soru

370 cevap

4,899 yorum

3,170 üye

...