Görüyoruz ki ilk defa bu siteye uğruyorsun. Selam ! Bir sorun varsa buradakilere sorabilir, bir cevaba ihtiyacı olanlara üye olmadan hızlı bir şekilde yardım edebilirsin :)

Bilgisayarın UEFI olup olmadığını anlama

0 beğenilme 0 beğenilmeme
560 gösterim
12 Ekim 2018 Yazılım kategorisinde misafir sordu
Bilgisayarım uefi mi değil mi nereden öğrenebilirim ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
13 Ekim 2018 efsungokmen (55,190 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap

Aslında bilgisayarın uefi olduğunu nasıl anlarız ile ilgili sorudan iki farklı şekilde anlayabilmemiz mümkündür. Bunlardan birincisi öncelikle deneme yanılma yönü ile bilgisayarımızı kapatıp bios menümüze girmeye kalktığımızda eğer bios menümüzde fareyi hareket ettirebiliyor isek bios menümüz uefi 'dir. Bu şekilde anlayabiliriz.

Yada AIDA64 programı sayesinde programda yer alan "Anakart" başlığı altından "BIOS" u seçerek sağ tarafta çıkacak olan BIOS 'unuza dair bilgilerde UEFI olup olmadığını anlayabilmeniz mümkün olacaktır. Programı indirmek için ise yukarıda yer alan mavi yazılı AIDA64 yazsının üzerine tıklayabilirsiniz.

Yada en basit diğer bir yöntem ise bilgisayarınızı kapatmadan "Başlat" çubuğuna "Sistem Bilgisi" yazın. Daha sonrasında karşınıza gelen uygulamayı açtıktan sonrasında ise bu başlıklardan "BIOS Modu" nu bulun ve bios 'unuz hakkında uefi olup olmadığı hakkında size bilgi verecektir.

20 Haziran 2020 TonaClele yorumladı
buy direct cod isotretinoin sotret in germany overseas Sefton  https://agenericcialise.com/ - cialis prices Propecia Farmacias Similares  <a href=https://agenericcialise.com/#>Cialis</a> Amoxicillin On Line Doctors For Prescriptions

352 soru

370 cevap

4,184 yorum

3,163 üye

...