Görüyoruz ki ilk defa bu siteye uğruyorsun. Selam ! Bir sorun varsa buradakilere sorabilir, bir cevaba ihtiyacı olanlara üye olmadan hızlı bir şekilde yardım edebilirsin :)

PHP Nasıl Öğrenilir ?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
20 gösterim
2 Kasım 2018 Web Programlama kategorisinde Burak sordu
PHP öğrenmek istiyorum. Günümüzde de bir çok popüler platform PHP büyük bir çoğunluğunu oluşturmaktadır. Durum böyle olunca da bu dile merak sardım. PHP nasıl öğrenilmelir ? PHP öğrenilirken neler yapılması gerekir ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 Kasım 2018 efsungokmen (54,890 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap
Herkesin kendine ait bir öğrenme yöntemi bulunmaktadır. Durum böyle olunca ise sizlerde kendinize ait en iyi nasıl öğrenebileceğinizi bu konuda cevabını kendiniz vermelisiniz.

Fakat her hangi bir yazılım dili öğrenileceği zaman en iyi öğrenme yöntemlerinden bir tanesi ise sizin bir şeyi otomatik bir şekilde ezbere olarak öğrenme yöntemini tercih etmeyi değilde bunun üzerinde örnekler, pratikler yaparak öğrenmeniz büyük rol oynar.

Örneğin PHP 'de dizileri öğrendiğinizi varsayalım bu bilgiyi öğrenip hafızanızda tutmanız sizin bir süre sonra unutmanıza neden olacaktır. Bilgiyi kullanılabilir hale getirip bu bilgi ile pratik ve uygulamalar yapmanızı tercih ederim.

324 soru

345 cevap

50 yorum

573 üye

...