Görüyoruz ki ilk defa bu siteye uğruyorsun. Selam ! Bir sorun varsa buradakilere sorabilir, bir cevaba ihtiyacı olanlara üye olmadan hızlı bir şekilde yardım edebilirsin :)

Youtube Reklamları nasıl engellenir?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
349 gösterim
19 Kasım 2018 Sosyal Medya kategorisinde misafir sordu
Merhabalar,

Her video izlediğimde reklamlar araya giriyor yüksek sesli dinlediğim için rahatsız oluyorum elle geçmek zorunda kalıyorum reklamları nasıl engelleyebilirim?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
19 Kasım 2018 FatihSelman (2,280 puan) cevapladı

Sitemizde https://webdunya.com/youtube-reklamlari-nasil-engellenir/ adresinde anlatılmıştır. 

YouTube’da ücretsiz olarak tadını çıkarabileceğiniz kaliteli içerik miktarı yok denecek kadar az sayıdadır. Tabii ki hiçbir şey gerçekten bir bedel olmadan gerçekten olmaz ve genellikle bu reklam biçimlerini alır. Bunların çoğu, aldığınız içerik için ödeme yapmak için küçük bir fiyat olan beş saniye sonra atlanabilir, ancak giderek daha fazla reklam izlemek zorunda kalmış olursunuz.

İçinde bulunduğumuz ekonomiyi anladığımızda, satın alma niyeti olmayan bir otomobilin gösterilmesinden otuz saniye geçmenin gerçekten bir anlamı yoktur. Aşağıda, Youtube reklamlarından nasıl kurtulacağınızı açıklayacağız.

Reklamları Engellemek Yasal mı ?

Reklamları engellemek için yasa dışı hiçbir şey yoktur. Aslında popüler uygulama Adblock Plus, 2015 yılında bir grup Alman yayıncısının, uygulamanın sahip oldukları sitelerde reklamları engellemesinin yasadışı olduğunu iddia ettiği uzun bir mahkeme davası geçirdi. Davadaki yargıç, bu tür davalar için emsal teşkil eden Adblock Plus ile sonuçlandı.

Tabii ki, reklamları engellemenin ahlakı konusunda daha güçlü bir argüman var. Sonuçta, sizin için tek maliyetin, üretim ve dağıtım maliyetlerini ödemek için reklamları izlemeye devam ettiği bir ürün veya hizmet tüketiyorsunuz. Reklamlar kötü bir şekilde yapıldığında, siteyi rahatsız edici bir şekilde ziyaret etmeyi zorlaştırabileceğinden, bu sürekli bir savaştır. Öte yandan, bir başkasının faturalarını ya da ilk olarak yaratılmayacak içeriği ödemesi gerekiyor. İçeriği beğendiyseniz, içerik oluşturucuyu desteklemelisiniz. Tüm ahlaki dinamikler gibi, son seçim de kendi değer yargılarınızla dinlenir.

YouTube’dan Reklamların Kaldırılması İçin Ödeme ?

Şu anda YouTube Red adlı bir abonelik hizmeti var, ancak henüz ülkemzide mevcut değil. YouTube’un bu premium sürümü, platformdaki en büyük yıldızlardan bazı orijinal içerik barındırıyor ve hiç reklam içermiyor. ABD’de 10 ABD doları, ancak Google’ın ülkemizdeki hizmeti ne zaman görebileceğimize dair sağlam açıklamaları henüz yapmadı.

Web Tarayıcınızda Reklam Engelleyici

İstenmeyen reklamlardan kurtulmanın en belirgin yolu, özel bir reklam engelleyici kullanmaktır. Çoğu tarayıcıda, genellikle ücretsiz ya da en azından nominal bir miktarda bu mevcut bir dizi bulunmaktadır.

Chrome YouTube Reklam Engelleme

Bir Chrome kullanıcısıysanız, reklam engelleyiciyi bulmanın ve yüklemenin yolu yeni bir sekme açmak ve ardından ekranın sol üst köşesindeki renkli kareye tıklamaktır. Bir sonraki sayfada ”Web Mağazası” seçeneğini çift tıklayın ve ardından ‘reklam engelleyici’ yi arayın. Uzantılar bölümünde bir dizi seçenek göreceksiniz. Sunulan içeriğin tam genişliğini açmak için ”Diğer Uzantı Sonuçları”nı tıklayın.

Çok etkili olduğumuzu bildiğimiz, yukarıda bahsedilen Adblock Plus’tır. Kullanmak istediğiniz listeyi tıklayın, ardından Chrome’a ​​ekle düğmesini tıklayın.

Artık, Chrome arama çubuğunuzun sağında bir simge görmeniz gerekir. Bunu tıklamak, yazılımla kullanabileceğiniz çeşitli ayarları düşürecektir. Sadece bir siteyi düzenli olarak kullanırsanız, belki de uygulamayı beyaz listeye ekleyebilir ve böylece bazı reklamlara sunacak ve keyif aldığınız içeriklerin içerik oluşturucularına ödeme yapabileceklerini unutmayın.

Firefox YouTube Reklam Engelleme

Eğer Firefox sizin tercih ettiğiniz tarayıcı ise, o zaman hemen hemen aynı yöntemdir. Yeni bir sekme açın. Sağ üst köşedeki üç çizgiyi tıklayın ve ardından açılır menüden Eklentiler’i seçin. Sağ üst köşedeki arama kutusuna “reklam engelleyici” yazın, görüntülenen listeden kullanmak istediğiniz uygulamayı seçin ve ardından Yükle’yi tıklayın.

8 Mart Ajjyuo yorumladı
how to buy lipitor <a href="https://lipiws.top/">atorvastatin 20mg brand</a> atorvastatin order online

352 soru

370 cevap

4,899 yorum

3,170 üye

...