Görüyoruz ki ilk defa bu siteye uğruyorsun. Selam ! Bir sorun varsa buradakilere sorabilir, bir cevaba ihtiyacı olanlara üye olmadan hızlı bir şekilde yardım edebilirsin :)

Podcast Nedir Ne işe Yarar?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
221 gösterim
2 Aralık 2018 İOS Uygulamalar kategorisinde misafir sordu
Merhabalar,

İphone telefonun güncellemesiyle gelen Podcast Nedir, ne işe yarar?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 Aralık 2018 FatihSelman (2,280 puan) cevapladı

Podcasting, çoğunlukla dizi halindeki dijital medya ürünlerinin (radyo programları, videolar vs.) internet üzerinden -genellikle feed (besleme) yoluyla- bilgisayar ve taşınabilir cihazlara (cep telefonu, tablet vs.) indirilebilecek şekilde yayınlanması. Bu şekilde indirilmiş dosyalara ise podcast denir.
 

Podcast sözcüğü 2000'li yıllarda "iPod" sözcüğündeki pod (küçük kapsül) ve "broadcast" (yayın) sözcüklerinden oluşturulmuştur. Podcastlar ilk defa iPod için geliştirilmiş olmakla birlikte podcast tabiri günümüzde sadece iPod için kullanılmaz.

Podcast sisteminin internetten bir programın ses ya da video kaydını indirmekten farkı beslemelerin (feed) kullanılması ve böylece her yeni bölümü özel yazılımların izleyerek otomatik olarak yükleniyor olmasıdır.[kaynak belirtilmeli] Podcast sistemi sayesinde amatör ya da profesyonel radyo/televizyon programlarına abone olunarak herhangi bir zamanda, herhangi bir cihazla izlenebilir.

8 Mart Tgjmyy yorumladı
lipitor 20mg drug <a href="https://lipiws.top/">atorvastatin 80mg without prescription</a> atorvastatin pills

352 soru

370 cevap

4,899 yorum

3,170 üye

...