Görüyoruz ki ilk defa bu siteye uğruyorsun. Selam ! Bir sorun varsa buradakilere sorabilir, bir cevaba ihtiyacı olanlara üye olmadan hızlı bir şekilde yardım edebilirsin :)

Google Ping nedir ne işe yarar?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
135 gösterim
8 Aralık 2018 Google kategorisinde misafir sordu
Google ping nedir ne işe yarar? ping sitelerinden pingletirsem siteme zararı olurmu?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
11 Aralık 2018 FatihSelman (2,280 puan) cevapladı

Webmasterların genel olarak tek derdi oluşturulan içeriğin biran önce arama motorları tarafından dizine alınarak arama sonuçlarında çıkıp internet sitenize ziyaretçi çekebilmemiz dir. Yeni bir içeriğin ne kadar çabuk dizine alınması o kadar çok ziyaretçiye karşılık gelmektedir.
Varsayalım ki siz bir haber sitesi yönetiyorsunuz. Haberleriniz bugün değilde yarın için dizine alınır ise o haberlerinizin hiç bir anlamı kalmaz ne yazık ki. Bu bazı siteler için önem arz etmektedir. Bazı arkadaşlarımız ise Webmaster Tools‘ tan içeriği dizine yollayarak bu işlerini halletmektedir. Sorun şudur ki bizim amacımız sadece Google ‘da yer almak değil bir çok arama motorların’da yer almaktır. Hepsinin sırasıyla webmaster araçlarına katılmak yerine DMOZ‘ a kayıt olabilirsiniz.

Eğer sitenizin dizine alınmasında zorluk çekiyor iseniz tek yapmanız gerekenlerden biri arama motorlarına Ping atmaktır. Öncelikle her ping atılanlar dizine alınacak diyede bir kaidede yoktur ?. Sitenizin dizine hızlı alınmasını istiyorsanız size tavsiyem Google ‘ın hoşlandıklarını yapabilirsiniz ?.

Otomatik olarak ping attırmanın yollarını aramalısınız. İçerik yönetim sistemleri ve WordPress‘ te dahil olmak üzere FeedBurner ‘den yararlanılabilir. Tabi illa FeedBurner olacak diyede bir kaide yok ?. Bazı içerik yönetim sistemleri de otomatik olarak Ping atmanıza izin vermektedir. Otomatik olarak ping atmak için örnek olarak : “WordPress Ping Servisleri” şeklinde bir arama yapabilirsiniz

Yazının devamını okumak için https://webdunya.com/arama-motorlarina-ping-atarak-indexlenmek/ tıklayın.

352 soru

370 cevap

4,899 yorum

3,170 üye

...