Görüyoruz ki ilk defa bu siteye uğruyorsun. Selam ! Bir sorun varsa buradakilere sorabilir, bir cevaba ihtiyacı olanlara üye olmadan hızlı bir şekilde yardım edebilirsin :)

Android Telefonda ki LOST.DIR Nedir ?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
387 gösterim
14 Eylül 2017 Android Sorunları kategorisinde Gökhan sordu

Kafama takıldı ne zaman dosya yöneticisine girsem gözüme çarpan klasörün ismi lost.dır'dır. Akıllı telefonumuzda bulunana bu lost.dır nedir ? Silmem durumunda bir şey olur mu ? Diğer klasörler az çok isminden anlaşılabildiği kadar bu maalesef ki adından bir şey anlaşılmıyor.

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
14 Eylül 2017 efsungokmen (55,190 puan) cevapladı

Öncelikle bu klasörü genelde virüs diye çok karıştırılmaktadır. Sizi temin etmek isterim ki bu klasör bir virüs değildir ve telefonumuzda ki her bir klasör belli bir şeylerin dosyalarını içinde barındırır. LOST.DIR klasöründe ise işlerin nasıl yürüdüğünü size izah etmek isterim. Bilgisayarınız ile telefonunuz arasında dosya alışverişi yapar iken eğer aniden bağlantı kopmasına karşın yedekleme işlemini ve önbellekleme işlemini yapar. Eğer işleminiz yarım kalırsa her hangi bir hata ile karşılaşmazsınız. Bunun sebebi ise bu klasör sağlamaktadır.

Bu klasörü istediğiniz gibi silebilirsiniz. Temel olarak geri dönüşüm kutusu görevi görmektedir. Her hangi bir alan darlığı çektiğiniz anda bu klasörü telefonunuzdan silerek alan açabilirsiniz.

7 Ocak 2021 Boraaa yorumladı
Hocam lost klasörüne eklenenleri tekrar alabilirmiyiz  açılmıyorlar ne oldugunuda bilmiyoruz
0 beğenilme 0 beğenilmeme
14 Eylül 2017 Berkan cevapladı
Silin hocam ben sürekli siliyorum. Bir sorun olmuyo.

352 soru

370 cevap

4,899 yorum

3,170 üye

...