Görüyoruz ki ilk defa bu siteye uğruyorsun. Selam ! Bir sorun varsa buradakilere sorabilir, bir cevaba ihtiyacı olanlara üye olmadan hızlı bir şekilde yardım edebilirsin :)

Bootmgr sorunu çözmek için?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
483 gösterim
20 Aralık 2018 Windows kategorisinde Nobody sordu
Bugün bilgisayarıma kurduğum bir virüs programı taramadan sonra bilgisayarı yeniden başlatmak için izin istedi, onayladım.
Bilgisayarım tekrar başlatılamadı, Bootmgr is missing uyarısı verip durdu.
Elimde Windows 7 dvd'si yok, olsa bile bilgisayara DVD takılamıyor.
Bir arkadaşım USB'ye Windows 7 kurulum dosyası yükleyecek. Herhangi bir veri kaybına uğramadan bu sorunu çözebilir miyim?

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
23 Aralık 2018 Nobody cevapladı
Yok mu bilen? :/
7 Mart Jnfwxd yorumladı
lipitor 80mg generic <a href="https://lipiws.top/">atorvastatin us</a> brand atorvastatin 40mg
14 Mart Xgvucu yorumladı
buy generic ciprofloxacin 500mg - <a href="https://metroagyl.top/clindamycin/">bactrim 480mg price</a> buy amoxiclav generic
14 Mart Zblhuf yorumladı
buy baycip pills for sale - <a href="https://cipropro.top/">purchase cipro pill</a> purchase amoxiclav generic
0 beğenilme 0 beğenilmeme
23 Aralık 2018 FatihSelman (2,280 puan) cevapladı
1- Bilgisayarı yeniden başlatın! Bazen aldığınız hata rastlantısal bir hata olur ve tekrar denediğinizde bilgisayarınız normal olarak açılır. Eğer sorun çözülmedi ise 2. adıma geçin.

2- Bilgisayarınıza takılı olabilecek harici medyaları denetleyin. (Usb bellek, bir DVD, Hafıza kartı hatta eski sistemlerde bir floppy disk gibi) Bazı durumlarda BIOS'ta önyükleme önceliği bu medyalara verilmiş olabilir ve bilgisayar bu medyalardan başlatılmaya çalışıldığı için hata alıyor olabilirsiniz. Bu durumda medyayı çıkardığınızda bilgisayar normal olarak başlayacaktır. Yine de önlem olarak BIOS'a girip önyükleme önceliğinin sabit diskinizde olduğundan emin olun. Değilse bu şekilde değiştirin: BIOS : Önyükleme (Boot) Önceliğini Değiştirmek (Bilgisayarı DVD veya USB'den Başlatma)  Eğer sorun çözülmedi ise 3. adıma geçin.

3- Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız bütün güç ve veri kablolarını söküp tekrar takmayı deneyin.  Eğer sorun çözülmedi ise 4 adıma geçin.

4- Bilgisayarı Windows 7 DVD'sinden yada WinRE CD'sinden başlatarak Başlangıç Onarımı'nı çalıştırın.

4.1- Başlangıç Onarımı bittikten sonra size bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyip istemediğiniz zorulacak. Evet deyin, bilgisayarı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Eğer sorun çözülmedi ise 5. adıma geçin.

5- 4. Adımı tekrar uygulayın ancak bu sefer Komut İstemcisi'ni çalıştırın.

5.1- Komutİstemcisi'ne c: yazın ve Enter'a basın. (Windows 7, C dışında bir bölüntüde kurulu ise C yerine o bölüntünün harfini yazın) Ardından alttaki komutları her satırdan sonra Enter'a basarak girin;

cd boot

bootrec /FixMbr

bootrec /FixBoot

bootrec /RebuildBcd

5.2- İşlem tamamlandığında Komut İstemcisi'ni kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
24 Aralık 2018 Nobody yorumladı
Ya problem şey, notebook olduğu için cd falan takamıyorum. Usb'den bu işlemi yapabilir miyim?

352 soru

370 cevap

4,899 yorum

3,170 üye

...